Další příklad hromadného užití formátu ISDOC, tentokrát v bankovním sektoru

Od: ICTU

28.11.2011 11:04


Česká spořitelna vydala 25.11.2011 Tiskovou zprávu, ve které uveřejnila informace o používání elektronické fakturace ve svých systémech s důrazem na formát ISDOC, který vznikl v Pracovní skupině Elektronické standardy výměny dat ICT Unie. Česká spořitelna uvedla, že jejími systémy prošlo již více než 400 000 elektronických transakcí, že sama přijala od svých dodavatelů již více než 30 000 elektronických faktur a že podíl formátu ISDOC činil již celých 75%.

 

Z informací uvedených v tiskové zprávě vyplývá, že Česká Spořitelna jako jeden ze signatářů "Deklarace o společném postupu v oblasti elektronické fakturace v ČR" začala používat tento formát skutečně v hromadném měřítku. Skupina velkých společností, ze které můžeme jmenovat například telekomunikačního operátora Telefonica, a která využívá elektronické fakturační komunikace se svými dodavateli, se tak rozšířila o další velkou referenci, tentokrát ze sektoru bankovnictví.

 

"Velice mě těší, že práce naší Pracovní skupiny nese své ovoce a formát ISDOC nahrazuje dnes již ustupující fakturaci papírovou. Stále více korporací i úřadů přichází na to, že tato cesta má nejen provozní ale i finanční benefity." uvedl člen představenstva ICT Unie a vedoucí zmíněné pracovní skupiny pan Petr Kuchař.
<- zpět

design: atelier AREA  web: OS3.cz