Představení nového formátu ISDOC

 

26.03.2009 17:30


Jednodušší a levnější elektronická fakturace

 

 

Na Ministerstvu financí byl 23. března 2009 zástupci Sdružení pro informační společnost (SPIS) představen nový formát ISDOC (Information System Document), který po svém zavedení přinese snížení fakturačních nákladů u soukromých subjektů i veřejné správy. Nový formát ISDOC sjednocuje doposud různé formáty elektronických daňových dokladů na jediný, který je výsledkem spolupráce 14ti významných firem zástupců českého softwarového průmyslu na poli fakturačního software. Díky tomu bude v budoucnu možné posílat elektronické faktury napříč všemi ekonomickými systémy vč. systémů státu. SPIS tak významnou měrou přispívá k aktuálním trendům zavádění principů eGovernmentu  s cílem dostat Českou republiku na evropskou špičku v oblasti používání elektronických dokladů.

 

„Velmi oceňuji iniciativu SPISu, protože nový formát umožní také výrazné zrychlení procesu fakturace," uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. „Snižování administrativních nákladů daňových poplatníků i veřejné správy je prioritou této vlády," dodal ministr.

 

Vytvoření a následné implementování formátu ISDOC (Information System Document) do aktuálních produktů nejpozději do jednoho roku od jeho vyhlášení je klíčovým bodem Deklarace o společném postupu v oblasti elektronické fakturace v ČR. Ta byla podepsána 16. 10. 2008 na půdě MF ČR mezi zástupci významných dodavatelů fakturačních řešení a zástupci státu. „Nový formát mimo jiné odstraní i nutnost budovat archivy na papírové doklady," sdělil zástupcům médií prezident SPISu Jiří Polák.

 

 

fotografie z tiskové konference
<- zpět

design: atelier AREA  web: OS3.cz